Hypotéky a úvěry na bydlení

Lepší hypotéku vyjednávám pro všechny své klienty. Abych vybral nejlepší nabídku spolupracuji se 14 bankami a 5 stavebními spořitelnami. Připravím Vám financování přesně na míru Vašim potřebám.

Není hypotéka jako hypotéka

Hypoteční úvěr je jednou z nejrozšířenějších možností získání vlastního bydlení. Svým klientům zajišťuji nejexkluzivnější nabídky, včetně odhadů nemovitostí, vedení účtů, čerpání bez poplatků, zajištění úvěru a podmínek čerpání včetně dalších služeb.

Společně nás nepřekvapí žádné skryté poplatky. Jsem partnerem všech českých bank, žadatelům o hypoteční úvěr vyjednám lepší podmínky. Díky znalostem metodik a „přemýšlení“ bank, Vám připravím hypotéku na míru tak, aby ji banka přijala a mohli jste bez starostí bydlet.

Hypotéka na byt

Plánujete si pořídit vlastní bydlení?

Americká hypotéka

Chcete-li si pořídit auto, karavan nebo kapitál do podnikání

Hypotéka na rodinný dům

Koupě, výstavba nebo rekonstrukce rodinného domu

Hypotéka jako investice

Investice? Příprava na důchod? Není lepší doba a příležitost

Hypotéka na pozemek

Pozemek pro výstavbu domu nebo chaty

Hypotéka pro OSVČ

Podnikáte a plánujete si pořídit nemovitost ?

Výběr nemovitosti

Dům či byt

Před hledáním samotné nemovitosti je potřeba si ujasnit spoustu věcí. Buďte připravení na to, že hledání ideálního domova znamená i dělat kompromisy.

Kde hledat

Vaše budoucí bydlení

Po nemovitostech se poohlédněte na realitních serverech, kde najdete tisíce nabídek od realitních kanceláří, makléřů nebo rovnou majitelů. Můžete navštívit stránky realitních kanceláří a nezapomeňte se ve vybrané lokalitě pídit i po lokálních makléřích, kteří mohou mít zajímavé nabídky. Množství inzerátů najdete také na sociálních sítích, stejně jako v internetových bazarech. Dlouhodobě spolupracuji s kolegy z realitního odvětví, kteří Vám mohou zajistit nadstandardní podmínky a perfektní servis. Výběr je jen na Vás a pro mě žádná z výše uvedených možností není překážkou se zajištěním financování.

Máte vybráno?

Tak začněte řešit

Česká národní banka zpřísnila pravidla pro poskytování hypoték, které se ale neustále mění. Za jakých podmínek můžete hypotéku získat?

Připravte se na to, že si vás banka prověří, než vám schválí hypoteční úvěr. Bude ji zajímat informace okolo vašeho příjmu, rodinné poměry, splácení případných půjček – ať už aktuálně, nebo v minulosti. Jakou nemovitost máte v plánu financovat v jaké výši, místě a mnoho dalších parametrů.

Chcete vědět, kolik si od banky můžete půjčit a jaké splátky na Vás čekají? Neváhejte mě kontaktovat

Proces vyřízení

Hypotéky

Hypoteční proces zabere klidně i několik měsíců“. Podívejte se, co všechno se při žádosti o hypotéku musí zařídit. V první řadě se Vám vybere nabídka na míru. Vyplní se žádost o hypoteční úvěr, ve kterém banka zkontroluje Vaši platební historii a příjmy. Vyhotoví se odhad kupované nemovitosti, doloží se kupní smlouva a v ideálním případě započne proces schvalování hypotéky.

Hypotéka často znamená

Nižší náklady na bydlení

Většina lidí se nechce pustit do hypotéky. Mají pocit, že je drahá, nedostupná a zbytečně zavazující. Dům nebo byt ale můžete ještě před splacením kdykoliv prodat, nebo ho na rozdíl od nájmu upravit podle svých představ. Nemovitost můžete pronajímat a úroky z hypotéky si odečíst z daní, pojistíte se tak na důchod. Splátka hypotéky navíc mnohdy odpovídá ceně za nájem, někdy je i nižší.

....

Základem je

Bonita

Bonita je ohodnocení žadatele o hypotéku. Banka pomocí bonity hodnotí schopnost splácet dluh, který vůči ní bude klient mít. Patří k důležitým ukazatelům, podle kterých banka rozhoduje, zda žadatel úvěr dostane, či nikoliv. Bonita hraje také roli při stanovení úrokové sazby. Ačkoliv má každá banka jiné parametry pro posuzování bonity, mezi ty nejdůležitější patří věk, příjem a pravidelné výdaje, profese a platební morálka.

fotografie české národní banky

Jaké dokumenty

Je třeba si připravit?

Když si podáte žádost o hypotéku, bude banka během následujících několika dnů kontrolovat registry dlužníků a vaše příjmy. Pokud vše půjde dobře, v následujícím týdnu se už budete domlouvat na odhadu ceny nemovitosti. Pokud tržní cena nemovitosti odpovídá odhadu, banka posoudí všechny ostatní náležitosti a připraví finální nabídku hypotéky.

Hypotéka

Není konec života

Ačkoli je hypotéka závazek na desítky let, nemusíte se během splácení vzdávat svých koníčků. Díky pravidlům, která nastavují maximální výši splátky ze strany ČNB, vám zbyde dost peněz na to, co jste měli rádi i před hypotékou – ať už je to sportování, cestování, nebo zábava.

S hypotékou nemusíte zůstávat po celou dobu u stejné banky. Naopak. S každým obdobím refinancování můžete přejít k jiné bance za výhodnější nabídkou. Stejně tak můžete dům nebo byt s hypotékou kdykoliv prodat. V tomto případě Vám pomohu připravit všechny potřebné dokumenty k refinancování nebo prodeji nemovitosti a připravím Vám strategii, abyste neplatili žádnou sankci ze strany banky. Ideálně se v případě prodeje či koupě nemovitosti s hypotékou poraďte nejdříve se mnou a poté s realitním kolegou.

Chcete se vyhnout všem krokům a komplikacím?

Zavolejte mi