Refinancování a konsolidace

Vzali jste si v minulosti úvěr a máte pocit, že by to mohlo být levnější? Stávající úvěr můžete refinancovat. Spočítám Vám, kolik tím ušetříte a jak se Vám sníží splátka nebo dobu splácení. Svým klientům zajišťuji refinancování hypotéky až 3 roky dopředu za aktuální úrokovou sazbu.

.

Refinancování hypotéky

Splácíte hypoteční úvěr a rádi byste ušetřili na měsíční splátce nebo na celém úvěru? Hledáte způsob, jak si snížit měsíční splátku? Pokud máte hypotéku, můžete refinancovat buď hned nebo dokonce až 3 roky dopředu.

Co je refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky znamená splacení hypotečního úvěru u Vaší stávající banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky. Nejčastěji se refinancuje pro výrazně nižší úrokovou sazbu nebo výhodnější podmínky. V okamžiku refinancování hypotéky si můžete také například navýšit hypotéku (jistinu úvěru), prodloužit nebo naopak zkrátit dobu splatnosti úvěru nebo také zdarma dluh částečně splatit a převést menší hypotéku k nové bance. Průběh refinancování hypotéky je jako když žádáte o nový hypoteční úvěr.

Nemusíte se obávat pokut a penále

Pokud se rozhodnete refinancovat hypotéku ke konci sjednané doby fixace, nemusíte se obávat žádných pokut či penále. Váš záměr stačí stávající bance oznámit nejméně 30 dní před vypršením fixace úvěru. Ze zákona máte právo splatit celou hypotéku i mimo období fixace. Počítejte s tím, že Vám banka může účtovat účelně vynaložené náklady související s předčasným splacením úvěru na bydlení. U většiny bank navíc se aktuálně jedná o výdaj v řádu několika stokorun. Refinancování tak může být vhodné i mimo fixační období.

Mezi účelně vynaložené náklady patří například:

  • Administrativní náklady (např. spotřebovaný kancelářský materiál, poštovné, telefonní poplatky, apod.)
  • Mzdové náklady na zaměstnance, který vyřizuje vaši žádost o předčasné splacení hypotéky
  • Poplatky placené katastru nemovitostí
  • Případné poplatky za nutné notářské úkony

Při refinancování staré hypotéky se nemusíte obávat ani toho, že po Vás bude původní banka vyžadovat splacení ušlých úroků či úhradu provize vyplacené
zprostředkovateli hypotéky. Tyto náklady si banky ze zákona účtovat nemohou.

page7image642943424

.

Konsolidace půjček a hypoték

Splácíte více úvěrů současně a rádi byste odesílali jen jednu splátku měsíčně? Hledáte způsob, jak si snížit měsíční splátku? Pokud máte hypotéku a další půjčky, můžete si všechny úvěry sloučit do jednoho.

Co je to konsolidace?

Představte si, že splácíte půjčku na auto, spotřebitelský úvěr na novou kuchyň a hypotéku na byt nebo dům. V tomto případě máte tři úvěrové smlouvy s různými podmínkami, tři různě vysoké splátky a tři termíny splatnosti. S každou smlouvou mohou být navíc spojeny další poplatky, například za vedení úvěrového účtu nebo pojištění úvěru. Pokud byste raději spláceli všechny úvěry a půjčky v jedné splátce, můžete si k hypotéce přibrat službu konsolidace nebo konsolidovat pouze půjčky. Banka jednoduše spojí všechny Vaše úvěry do jednoho, čímž získáte větší přehled o vašich finančních závazcích, a hlavně se Vám také sníží měsíční splátka. Tímto způsobem můžete ušetřit desítky tisíc korun.

Konsolidovat lze spotřebitelské úvěry i půjčky od bankovních i nebankovních společností. Banky u zájemců o konsolidaci sledují nejen jejich bonitu, ale také parametry všech sjednaných úvěrů a půjček (např. výši úrokové sazby, dobu splatnosti, výši poplatků).

Výhody konsolidace

  • Ušetřit desítky tisíc na úrokách, které by jste zaplatili u sjednaných úvěrů
  • Větší přehled v úvěrových smlouvách
  • Celková měsíční splátka je zpravidla nižší

Refinancováním můžete ušetřit hodně peněz.

První krok je na vás, o zbytek se postarám já.

Zavolejte mi